Connect with us

Arvamusampsud

GoPro uus HERO5 Black on väga hea kaamera, mis on loomulikult varasemast parem, aga ka soodsam

Avaldatud:


Ekstreemsushuvilistele ekstreemsusi jäädvustavaid väikseid kaameraid on GoPro tootnud juba mitmeid ja mitmeid aastaid, ent varem pole ettevõte korraga avalikkusele näidanud nii maapealset kaamerat kui ka õhus lendavat kaamerat ehk drooni. Kaamera, millest jutt käib, on Hero5 Black ning droon on GoPro Karma. Lisaks näidati veel ka täiendust eelmisel aastal ilmavalgust näinud Hero Sessionile, mille uuem versioon kannab nime Hero5 Session ning on pisut võimsam ja soodsam. Meie testisime aga võimsaimat Hero5 Black mudelit.

HERO5 Black on hea kombinatsioon mulluste HERO 4 Silver ja HERO 4 Black kaamerate vahel. Mõlema kaamera parimad palad pandi kokku ja tulemuseks ongi HERO5 Black. HERO 4 Silverilt, mis on eelmise aasta mudelite seas keskmine, võeti puuteekraan (see oli HERO 4 Silveril esmakordselt sisseehitatud; varem pidi selle juurde ostma soovi korral) ning HERO 4 Blackilt 4K videosalvestus kaadrisagedusega 30. Enam HERO5 Silverit pole, aga seepärast ei maksa kurvastada, kuna HERO5 Session on soodsam ning tarbijate õnneks on ka HERO5 Blacki hind võrreldes eelmise aasta HERO 4 Black’iga langenud, kuid võimalusi on juures. Seejuures pole kvaliteet langenud.

Disain ja kasutusmugavus – head, nagu alati on olnud

GoPro mitu aastat kestnud suurepärane suurus- ja disainistiil on endiselt alles. Kaamera on väike – 62 mm x 44.6 mm x 33.7 mm ja kaalult ligi 100 grammi. Mõõtmed muudavad selle väga heaks jäädvustusvahendiks nii maal, taevas kui vees.  

Kuigi kaamera korpus ei ole veel metallist valmistatud, on see sellegipoolest soliidne. Üheks ülimalt praktiliseks asjaks, mis on selle korpusega tehtud, on lisatud tihendid aku- ja mälukaardiluugil ning teisel luugil, mille all on USB pesa ja mini HDMI. See, et luugid seisavad nüüd palju tugevamalt kinni, tähendab seda, et kaamera on lõpuks ka veekindel ilma eraldi läbipaistva plastikkorpuseta – kuni 10 meetri sügavusel vees. Kui sellest jääb väheks, võib vajadusel kasutada sukeldumiskorpust (enam pole kohe komplektis olemas; peab juurde ostma). Esmakordselt tundub pisut õudne selle kaameraga ujuma minna, sest varem pole see võimalik olnud -, aga siiski käesolev kaamera elas veepargis käimise väga ilusti üle – ja töötas veel peale sedagi.

GoPro kaamerad on juba aegade algusest sobinud suurepäraselt neile, kelle sooviks on jäädvustada enda (või teiste) seiklusi peaaegu kõikjal, kus tavaline suurem kaamera jääks hätta oma suuruse või veekindluse puudumise tõttu. Samuti on GoPro mudelitele saadaval mitmeid kinnitusi, millega ei tohiks hätta jääda üheski olukorras.

Tarkvara on kaameral üsna lihtne ja loogiline, ning poole tunniga selgeks õpitav. Kaamera juhtimine käib kõige klassikalist viisi kahe nupuga – üks vahetab režiime ning teine paneb kaamera salvestama. Kuna nüüd on ekraan sisseehitatud, saab näiteks video resolutsiooni ja kaadrisagedust ka puuteekraanilt seadistada. Kui sellelt liikuda väike samm edasi, siis juhtida saab ka telefoni kaudu, kus saab vastava äpiga näha väikse viivitusega kaamera pilti, kaamerat salvestama panna, seadistada ning viimaks tehtud materjali telefoniekraanilt järele vaadata ning soovi korral seadmesse salvestada, sotsiaalmeedias maailma ja sõpradega jagada. Sellest veel paar sammu edasi on uus võimalus kaamera kiiremateks seadistusteks – selleks on hääljuhtimine, mis muudab eraldi müüdava juhtpuldi vajalikuks vaid väga väikesele kasutajagrupile. HERO5 Black on tootja esimene mudel, mida saab juhtida kõigest paari sõna ütlemisega – kaamera võib olla ka veidi eemal. Niimoodi on ülimalt mugav kaameral lasta pilte ja videoid jäädvustada, kandes ise näiteks kindaid, kui vaid öelda inglise keelne fraas “GoPro, Start Recording”. Eesti keelt seade muidugi ei tunne – kokku on valikus veidi vähem kui 10 levinumat keelt. Sarnaseid fraase on veel, mille ütlemisega saab lasta kaameral teha sarivõtet, ümber lülitada kaamera ühelt režiimilt teisele jne.

Foto: tootja

Foto: tootja

Videoid ja pilte teeb endiselt hästi, aga tänu paarile lisale veelgi paremini

Ei saa öelda, et HERO5 Black’iga tehtud videoklipid ja pildid oleksid just profikvaliteediga, aga kaamera ja selle sees peituva väikse sensori kohta päris korralikud. Õues päevasel ajal filmitud klipid tulid välja päris head, õhtusel ajal toas lambivalguses pilti suurendades on tumedamatel aladel digimüra hästi näha, aga eriti palju see video vaatamist ei sega. Fotode puhul on problemaatiline pigem fookusseerimine, kus kohati ei jää pildistatavad asjad piisavalt teravad. Video puhul tuleb tähele panna, et kuigi on kaameral nüüd elektrooniline stabilisaator ning on erinevad vaaterežiimid (tavaline, keskmine, lai jt), siis need pole kasutatavad kõige suurema resolutsiooniga ehk 4K UHD video salvestamisel. Siis pole võimalik salvestada videot ka kõrgema kaadrisagedusega kui 25 k/s (NTSC). Loodetavasti järgmisel mudelil on toetatud 4K UHD videosalvestus ka kõrgematel kaadrisagedustel ning tavalise vaatenurgaga, mitte ainult kalasilma-laadse vaatenurgaga, kus lähedal olevad asjad on “punnis”. Siiski oma suuruse kohta on kaamera üsna hea.

Helikvaliteet on muidu päris korralik ja ruumiline, ainult et ei tasu kaamerat eriti kätega liigutada, sest siis jääb peale päris palju kuuldavaid kaamera käsitlemise helisid.  

Fotode tegemisel on lisatud üks entusiastidele ja professionaalidele RAW-foto tegemise võimalus. See tähendab, et tavalise kokkupakitud JPG foto asemel salvestatakse toorfail, mida saab hiljem arvutis suuremas ulatuses töödelda.

Veel paar lisa

Asju, mida on HERO5 kaameral muudetud ja/või lisatud, on veel. Esiteks – USB C pesa ehk endise Mini USB asendus. USB C on uuem, tulevikukindlam ning saab sisestada kaablit mõlemat pidi. Muudetud on veidi ka akut, mistõttu enam vanemate mudelite akusid HERO5 Blackiga kasutada ei saa. Kui varasemalt anti kaameratele nimesid (Black ehk must, Silver ehk hõbe) ilma vastavuseta värvitoonides, siis nüüd on HERO5 Black ka reaalselt musta värvi – varem olid kõik mudelid hõbedased. Kaameral on veel üks põnev funktsioon, milleks on jäädvustatud materjali automaatne üleslaadimine pilveteenusesse. Minul küll selle jaoks vajadust pole olnud, aga kindlasti on see mitmetele kasutajatele praktiline lisa, kui Wi-Fi on kiire ning ei soovi/viitsi USB kaablit pildi- ja videomaterjali mahalaadmiseks kasutada. 

Kas osta või mitte osta?

Foto: tootja

Foto: tootja

Väga palju on selliseid tooteid, mille uuemad versioonid ei paku piisavalt palju uut, et eelmise versiooni omanikud peaksid kohe uuendama tõttama. GoPro HERO5 Black pakub aga uusi ning praktilisi funktsioone päris mitmeid, mistõttu on see igati mõistlik ost. See olnuks peaaegu mõistlik ost ka varasema Blacki hinna eest ehk ligi 500 euro eest, aga tänu madaldatud hinnapoliitikale maksab uus Black kõigest 429,99 €, nii et osta tasub nii uuel kui vanal GoPro kasutajal, kes tahab videoid teha senisest lihtsamini ja kvaliteetsemalt või uuel GoPro fännil, kes tahab hakata tegema tavalistest ekstreemsemaid videoklippe.

GoPro uue kaamera andis testimiseks Prokaamera.ee; lisainfot ning osta saab siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Arvamusampsud

Sony Xperia XZ Premium

Avaldatud:

XZ Premiumi peegel. Foto: Aaron Yoo (CC)

Mis sellest, et mullu sügisel poodidesse jõudnud ja meie poolt kiita saanud Sony Xperia XZ on ka praegu väga hea soodsama hinnaga telefon, ei saanud ju Sony ometigi jätta esitlemata uusi mudeleid – soodustelefoni XA1, XZs ja kõige vingemat XZ Premiumi, mis on testimiseks meie kätte testimiseks ununenud ligi kolmeks kuuks.

See on üks suur müüt, et peegel ei sobi telefoni taha

Sony kõige võimsamate ja kulukamate telefonide olemust, et tervet tagakülge katab peegel, laidetakse palju, sest teoreetiliselt nii peegeldav ja läikiv pind ei saa ju kaua ilusana püsida. Saab küll! Sõrmejäljed on muidugi kerged tekkima, aga kriimud ei teki üldse kergelt (või nad tekivad, aga pole näha). Sõrmejälgede tekkimist tagaküljele on vältida päris raske, küll aga korra (või rohkem) päevas telefoni taguse lapiga puhastamine ei tohiks kelleltki tükki küljest võtta.

Rääkime aga hoopis peegli kasulikkusest. Esiteks – peegel on edev, eriti kuldsel versioonil.Teiseks – peegel on praktiline, näiteks kontrollimaks oma soengut ja vaatamaks, kas midagi on hamba vahel. Kui välja jätta tüütu telefoni puhastamine, mis tuleb XZ Premiumi soetamisega automaatselt päevaplaani hulka lisada, on peegel üllatavalt vasupidav ja praktiline.

Kaamera on nii ja naa

XZ Premiumi kaamera on Sony sõnul küll parim, mis iial tehtud, kuid pärast pikka kasutamist saab öelda, et kaamera on tänapäeval pigem keskpärane. Tore on näha, et nüüd on pildistamise kiirus oluliselt parem kui varem (enne pidi ootama lausa mitu sekundit, et pilt saaks tehtud ja salvestatud). Alles on jäetud ka füüsiline päästikunupp, mis on väga tore
nähtus.

XZ Premiumi kaamerarakendus. Foto: Aaron Yoo (CC)

Kahjuks aga see, mis on pildistamise juures kõige olulisem – pildikvaliteet – on kehv. Telefon on tavaliselt pildistamisvahend, mis on alati taskust võtta, et saaks kiired momendid jäädvustatud, kuid XZ Premiumiga pole seda kõige parem teha, kuna automaatrežiimis tehtud pildid (olgem ausad – see on režiim, mida kõige rohkem kasutatakse) pole nii hea
kvaliteediga, et neid uhkusega sotsiaalmeedias või mujal jagada. Ehkki värvid on paigas ka hämaramas (mis oli varem üheks puudusteks), ei suuda kaamera tihti fokusseerida õiget punkti. Tundub, et peale pildistamist üritab telefon automaatselt piltide teravust digitaalselt tõsta, et varjata halba pildikvaliteeti, kuid tulemus pole kiita. Kahju on ka sellest, et nagu Sony telefonidel ka varasemalt, pole võimalik automaatrežiimis HDRi kasutada, nii et vastu valgust pildistamise ilma ise parameetreid seadistamata võib põhimõtteliselt ära unustada. Kaamera on kasutatav, aga palju sellest loota ei tasu.

Varasem kehv kaamera pole eriti paremaks läinud, küll aga on juurde lisatud võimalus teha aegluubis videot koguni 960 kaadrit sekundis! Vau-efekt tekib muidugi seda arvu nähes, kuid praktikas kaob too efekt ja vaimustus kiiresti, sest reaalselt aegluubis videot saab salvestada nii umbes ühe sekundi. Justnimelt, ühe sekundi. Kui video salvestama panna, salvestatakse seda tavakiirusega. Kuid selle sekundi aegluupvideo tarvis tuleb uuesti salvestusnuppu vajutada ja saabki kätte umbes 1 sekundi jagu videot, mis aeglustatakse automaatselt. Tõsi, hiljem see enam üks sekund pole, sest seda on päris kõvasti aeglustatud, kuid pelgalt ühe korraga on raske kiiresti liikuvat objekti või elusolendit peale saada. Isiklikult meeldiks rohkem, kui saaks salvestada aegluubis videot kauem (nagu iPhone’iga, millel taolist piirangut pole – kõik salvestav video ongi juba 240 k/s vaikimisi, hiljem saab valida aeglustatava koha) ja sealjuures ei peaks kaadrisagedus olema nii hea. Usun, et vahepealne variant oleks ka teostatav ja see oleks kasutajasõbralikum.

Võimsust jagub, akut ka

Rääkides aga positiivsemast: aku on justkui põhjatu ja telefon pole kordagi aeglaseks muutnud. Aku kestab muretult terve päeva, mis on tänapäeval juba piisavalt hea. Pardal on Qualcommi uus ja võimas Snapdragon 835 protsessor, mis saab väga hästi hakkama mängude, äppide ja paljude Chrome’i akende samaaegse kuvamisega. Olulisem protsessorist ja selle mudelist on aga see, et kõik töötab väga sujuvalt ja hästi ning sealjuures püsib telefon jahedana. Ekraaniks on UHD resolutsiooniga (3840x2160p) paneel, mille kohta mõned aastad tagasi Z5 Premiumi juures inimesed lõpmatult “Vau!” ütlesid, pole enam nii eriline. Tõsi, Sony on vahepeal justkui tagasisidet kuulda võtnud ja telefoni kasutajaliidese lülitanud UHD peale, samuti saab nüüd YouTube’i äpis 4K resolutsiooniga üleslaetud videoid vaadata UHD resolutsiooniga, aga nii väikse ekraani peal pole see nii efektne ja menüüs olevad ikoonid on nagunii palju kordi suurendatud, et need oleks loetavad/nähtavad, nii et efekt läheb osalislt kaduma.

Kokkuvõte

XZ Premium. Foto: Aaron Yoo (CC)

Sony Xperia XZ Premium pole täielik ebaõnnestumine. Korpus, jõudlus, veekindlus, sõrmejäljelugeja ja mälukaardipesa olemasolu on väga head, kuid kaamera ja hind panevad mõtlema, kas poleks mitte sama raha eest parem Samsung Galaxy S8 või iPhone 7? On küll, sellepärast peaks XZ Premiumi hind paarisaja euro võrra langema, et seda osta
soovitada julgeks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Arvamusampsud

Huawei Fit – kena spordikell ühe puudusega

Avaldatud:

Huawei Fit on ütlemata kena välimusega spordikell/aktiivsusmonitor, millega saab trenni teha nii vee all kui ka vee peal. Kellal on sisseehitatud sammulugeja, Bluetooth ühendus ja pulsilugeja. Nagu paljudel teistelgi taolisel seadmetel, saab ka Huawei Fiti kellavälimust vastavalt soovile vahetada. Kas see on aga enda hinda väärt?

Mugavus

Kell on väga mugav ja seda saab vabalt ööpäev läbi käe peal kanda ilma, et see kätt ebameeldivalt soonima hakkaks. Ainuke miinus kella rihmal on see, et rihm on veidi liiga pehme ja seda on tihti üsna raske käe peale panna – rihma kinni saamiseks tuleb seda kuidagimoodi suruda, sest pehme materjal paindub väga palju ja ei mahu eriti hästi rihmahoidijatest läbi. Väga suur pluss Huawei Fit spordikellal on selle kergus, tänu millele ei pane tihti tähelegi, et käel midagi on.

Sammu- ja pulsilugeja

Testisime võrdluseks Huawei Fit’i ja Huawei P9 Lite’i sammulugejaid kindla ajavahemiku jooksul ja tulemused olid üllatavalt täpsed, sammude vahe oli kõigest 20 sammu. Kella sammulugejat saab rohkem uskuda, sest päeva lõppedes näeb kella pealt enam-vähem täpset sammude arvu, sest kell on olnud terve päeva käe peal, seevastu telefoni pealt näeb ainult nii palju samme, kui palju telefon käes või taskus olnud on. Samuti on kellale sisseehitatud pulsilugeja, mis mõõdab ja näitab pulssi päris kähku ja soovi korral saab pulssi näha ka “otsepildis”.

Spordi tegemiseks enam-vähem hea

Nagu eelnevalt öeldud, on Huawei Fit peaaegu hea valik spordi tegemiseks. “Peaaegu”, kuna puudub GPS- ühendus, mille puudumisest on päris kahju, sest nii rattaspordiga tegeledes kui joostes ei saa teepikkust ja kiirust näha ilma suure ja raske telefoni kaasa võtmata. Kellal suudab mõõta nelja erinevat spordiala: jooksmine, kõndimine, rattaga sõitmine ja ujumine.

Superkena disain

Huawei Fit’i disain on superkena ja sellise kellaga ringi käimist ei pea pelgama kuskil. Kella seadetest saab valida mitme erineva esikülje vahel, näiteks numbritega või seieritega.

Telefoniäpp

Spordikella juhtimiseks on loomulikult Huaweil ka vastav äpp. Äpi kaudu saab vaadata treeningu tulemusi, muuta kella seadeid jpm. Äpi suur pluss on see, et pärast trenni saab näha, mitu tundi kestab umbes taastusperiood, mitu punkti 5-st annab äpp treeningule ja näha pulsi arvu erinevatel aegadel. Kui kell on läbi telefoni GPS-ga ühendatud, näeb ka läbitud teekonda ning keskmist ja maksimaalset kiirust. Äpi kaudu saab määrata ka päevase sammude eesmärgi, mille läbides kell hakkab korraks värisema ja seejärel õnnitleb kandjat.

Aku

Huawei väidab, et aku vastupidavus on umbes 6 päeva, mis tavakasutuses enamjaolt nii ongi. Kui aga kella pidevalt telefoniga ühenduses hoida, siis on reaalne akukestvus umbes 3-4 päeva – ka seegi pole eriti halb tulemus.

Kokkuvõte

Huawei Fit’i kaks kõige suuremat plussi on selle kena välimus ja kasutamismugavus. Samuti väärib märkimist ka ülimalt täpne sammulugeja. Peamine miinus on kellal GPS-ühenduse puudumine, mis võiks veidi rohkem kui 100 eurot maksval spordikellal olla. Laadimissüsteem kasutab kella külge kinnitamiseks magneteid, mis on päris mõistlik. Üldiselt on kell väga hea nii igapäevaseks, -kui ka spordieesmärgil kasutuseks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Acer

Acer Revo Build – stiilne ja põnev moodularvuti

Avaldatud:

Acer tuli mõni aeg tagasi välja ühe üsnagi huvitava ja teistsuguse arvutiga. Ei ole see ülivõimas mänguriarvuti ega uudne süler – tegu on hoopis modulaarse lauaarvutiga, Revo Buildiga.

Kõvaketta lisamiseks kulub sekund

Väga lahe ja innovatiivne lahendus kõvaketta, helikaardi ja teiste komponentide vahetamisel on magnetitega ühendamine. See tähendab, et iga asi on omal kihil. Näiteks kõvaketas on oma mooduli sees ja arvutile lisamiseks tuleb see lihtsalt kõige ülemise mooduli peale asetada, ning see ongi juba valmis kasutamiseks. Siit võib järeldada, et puhtalt magnetitega infot kettalt kätte ei saa. Selle jaoks on moodulite ääres mõned klemmid ja juhtmeid tarvis ei lähegi. Kuid väikene miinus magnetitega ühendamisel siiski on. Nimelt sama moodi ühendamisele saab ka mooduleid üksteisest kiirelt lahti ühendada, ehk siis kui kogemata arvutile pihta minna, võib mingi osa arvutilt lihtsalt ära tulla. Näiteks kui kõvaketas töötab ja see äkitselt ära võtta, võib see kõvaketast kahjustada või koguni muuta selle kasutuskõlbmatuks.

Arvutist üldiselt

Arvuti kaalub veidi alla kahe kilogrammi, mistõttu on seda lihtne kaasas kanda, eriti tänu välkkiirele lahtivõtmisele. Operatiivmälu on Acer RevoBuildil 4GB, millest tavakasutajale täiesti piisab ja mitme programmi üheaegne jooksutamine pole mingi probleem. Arvuti töötab Windows 10-ga, millele on eelnevalt installitud mitmeid programme, nagu näiteks Skype ja Candy Crush Saga. Tihtilugu teevad lauaarvutite ventilaatorid üsnagi tugevat ja vahel isegi veidi häirivat müra, kuid õnneks on see arvuti üsnagi vaikne. Suuremat ressurssi nõudvate toimingute puhul siiski ventilaatorite müra suureneb.

IMG_1392 (Large)

Võib ju tunduda, et magnetid ei ole väga tugevad ja arvutit ei tohi eriti üldse kallutada, sest moodulid võivad üksteise küljest lahti tulla, kuid vastupidiselt on magnetid piisavalt tugevad, et arvutit kallutades need ära ei tule. Acer RevoBuildil on õhukestest sülearvutitest tuntud Intel Core i5- 6200U protsessor, millega saab igapäevatoimingud hõlpsasti tehtud.

Toetab isegi juhtmevaba laadimist

Praegu on juba üsna paljudel nutitelefonidel juhtmevaba laadimise funktsioon, mis on hea, kui ei ole viitsimist alati laadijat telefoniga ühendada. Kõige ülemisel moodulil on juhtmevaba laadimise valmidus – aseta lihtsalt telefon arvuti peale ja laadimise “maagia” algabki.

Lihtsamaks tööks sobib arvuti hästi, mängude jooksutamiseks see ideaalne pole

Acer RevoBuild on hea töövahend, millega saab vabalt netis käia ja videoid ja/või fotosid töödelda. Testisime videotöötlusprogrammiga Sony Vegas Pro 14 videomonteerimist, ning tulemus oli korralik. Üheminutilist Full HD videot salvestas arvuti umbes neli minutit, mis pole küll ideaalne tulemus, aga arvestades arvuti 300-dollarilist hinda, on “okei”.

Nagu eelnevalt öeldud, on Acer RevoBuild ideaalne töö tegemiseks, väikseks foto- või videotöötluseks ja niisama netis surfamiseks. Vähem nõudlikumaid mänge saab sellega ilusti mängida, kuid kas see arvuti oleks hea valik ka mänguritele, kes tahavad mängida kõige võimsamaid ja uusimaid mänge? Testisime populaarset mängu nimega Counter-Strike: Global Offensive, mis pole eriti ressursinõudlik mäng. Kõigepealt proovisime seda mängida kõige madalamate seadetega ning mäng töötas laitmatult kaadrisagedusega umbes 45-50 kaadrit sekundis. Seejärel tõstsime graafikaseadeid veidi kõrgemale ning mängida sai siis veel üsnagi hästi ja kaadrisagedus langes keskmiselt 30 peale. Lõpuks panime seaded kõige kõrgema peale, ning algsest 50 k/s asemel oli alles vaid 18. Nii et mängimiseks pole see arvuti just väga hea, aga minimaalsetel graafikasätetel on vanemad mängud mängitavad heade kaadrisagedustega.

Kokkuvõte

IMG_1386 (Large)

Üks parimaid funktsioone sellel arvutil on kindlasti stereoheli, mis tähendab, et arvutil on mõlemal pool üks kõlar ning muusikat mängides tekitavad need mõnusa ruumilise-heli-effekti. Enamikel lauaarvutitel seda võimalust ei ole. RevoBuildi välimus on suurepärane, mistõttu see sobib töölauale ideaalselt ning on palju esinduslikum kui lihtsalt üks suur must kast. Viriseda võib muidugi selle kallal, et nõudlikumates toimingutes kippus võimsusest väheks jääma, kuid üldiselt on see oma hinda väärt: töö tegemiseks on see ideaalne ning seda arvutit iseloomustaks hästi lause:„Väikese korpuse sisse mahub palju.“

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: